جمعه, 04 دی 1394 ساعت 20:22

دوره آموزشی «اشپرینگرلینک و امرالد: خدمات و ابزارها»

دوره آموزشی «اشپرینگرلینک و امرالد: خدمات و ابزارها»

موسسه آموزشی آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه) دوره آموزشی « اشپرینگرلینک و امرالد: خدمات و ابزارها» را با تدریس معصومه نیک نیا، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش ‌شناسی دانشگاه خوارزمی، به صورت مجازی برگزار می کند.

 در این کارگاه، دانش‌پژوهان چگونگی جستجو در دو پایگاه اطلاعاتی اشپرینگرلینک و امرالد را می آموزند و با خدمات و فنون به کارگیری ابزارهای این دو پایگاه اطلاعاتی آشنا می شوند.

 Emerald نام تجاري شركت MCB است كه به عنوان شركت انتشاراتي مستقل در سال ۱۹۶۷ در انگلستان تأسيس شده است. پايگاه اطلاعاتي Emerald  يكي از نامدارترين ناشران دانشگاهي و يكي از ناشران طراز اول در زمينه بازاريابي، منابع انساني و مديريت كتابداري و اطلاع‌رساني است. توليدات اصلي پايگاه اطلاعاتي Emerald شامل  نشريات، چكيده‌ها، بررسي‌هاي مديريتي و متن كامل مقاله و کتاب است.

 SpringerLink از محصولات شرکت انتشاراتی آلمانی است که در سه حوزه علوم، فناوری و پزشکی از سال ۱۹۹۶ فعالیت می کند. این پایگاه اطلاعاتی قدرتمند که کاربران بسیاری در سراسر دنیا دارد؛ محصولاتی مانند مقالات نشریه، کتاب، پروتکل، منابع دنباله دار (سری ها) و منابع مرجع  ارائه می کند.

 

در دوره آموزشی « اشپرینگرلینک و امرالد: خدمات و ابزارها» دانش پژوهان با خدمات و ابزارهایی که این دو پایگاه اطلاعاتی برای راهبری یک پژوهش در تأمین محتوا ارائه می کند؛ آشنا خواهند شد.

 

 

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، از سوی موسسه آموزشی آرموک و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی ارائه خواهد شد.

 

زمان برگزاری:  7 بهمن الی7 اسفند 1394

زمان آزمون: 10 اسفند 1394

 مدرس: معصومه نیک نیا، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی

نوع دوره: آنلاین و مجازی

هزینه ثبت نام: 80 هزار تومان