شنبه, 30 خرداد 1394 ساعت 14:07

درباره ما

درباره ما

موسسه آموزشی آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه) در سال 1392 با تلاش جمعی از متخصصان حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی و با هدف توسعه و گسترش فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی، میان رشته‌ای در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی  برای کتابداران، و نیز ارائه راهکارهای مناسب و مشاوره های تخصصی برای فعالیت کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی بوجود آمده است.

آرموک با ایده رشد و تعالی دانش حرفه ای کتابداران و حرفه مندان حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی به عنوان یکی از اقشار حائز اهمیت در جامعه علمی کشور، و با به خدمت گرفتن ایده‌های نو از طریق توسعه فن‌آوری اطلاعات در کتابخانه‌ها و  مراکز اطلاعاتی تلاش می‌کند تا بهترین راهکارها و خدمات و مشاوره‌ها را به فعالان این حوزه ارائه دهد.

ارائه راهکارهای هوشمند سازی و امنیتی در کتابخانه ها و مراکز اسناد، راهکارهای کتابخانه دیجیتال و مشاوره نرم افزاری و سخت افزاری برای کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی، طراحی و ارائه پورتال جامع کتابخانه ها و برگزاری دوره های کارگاه های تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی از جمله برنامه های آرموک است.

متخصصان و کارشناسان فعال در موسسه آموزشی آرموک همچنین اقدام به راه اندازی سامانه جدیدی به منظور پاسخگویی به سوالات تخصصی کتابداران نموده اند. کتابداران می توانند  تمامی سوالات تخصصی خود را در این سامانه ثبت نمایند و پاسخ آن را به نحو مطلوب دریافت کنند.