شنبه, 22 دی 1397 ساعت 10:27

تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه ها

تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه ها

موسسه آموزشی آرموک( آرشیو، موزه، کتابخانه) دوره آموزشی «تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه ها» را با تدریس پرستو علیخانی به صورت مجازی برگزار می کند.

واقعیت افزوده  به انگلیسی: ( Augmented Reality) یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود. واقعیت رایانه‌ای مفهوم کلی واقعیت افزوده‌است. در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود. همچنین واقعیت افزوده تا حدودی شبیه به واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه‌ساز، دنیای واقعی را کاملاً شبیه‌سازی می‌کند. در واقع وجه تمایز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این است که در واقعیت مجازی کلیهٔ عناصر درک شده توسط کاربر، ساخته شده توسط کامپیوتر هستند. اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.

کاربران، اغلب فاقد دانش مورد نیاز و کافی برای استفاده اثربخش از کتابخانه­‌ها هستند و در حجم عظیمی از منابع و اطلاعات در کتابخانه‌­ها غرق می­‌شوند. بسیار مهم است به کاربران کتابخانه‌­ها آموزش بدهیم که چگونه به طور اثربخش از منابع کتابخانه­‌ای استفاده نمایند. باید همواره این سوال را مطرح کرد که با توجه به روند سریع و تکاملی فناوری، اکنون، چه چیزی و چگونه درحال رخ دادن است.

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، از سوی موسسه آموزشی آرموک و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران ارائه خواهد شد.

زمان برگزاری:  آذر تا اسفند97

زمان آزمون: آذر تا اسفند 97

مدرس:پرستو علیخانی

نوع دوره: مجازی

برگزار کننده: آرموک

هزینه:30 هزار تومان

 

جهت ثبت نام کلیک کنید.