چهارشنبه, 12 اسفند 1394 ساعت 09:43

وبینار «تفاوت خدمات مرجع در کتابخانه های عمومی: از من بپرس»

وبینار «تفاوت خدمات مرجع در کتابخانه های عمومی: از من بپرس»

وبینار «تفاوت خدمات مرجع در کتابخانه های عمومی: از من بپرس» روز دوشنبه 17 اسفند ماه 1394 برگزار می شود.

 

گروه آموزشی آرموک وبینار «تفاوت خدمات مرجع در کتابخانه های عمومی: از من بپرس» را روز دوشنبه 17 اسفند ماه 1394 از ساعت 10 الی 11 صبح برگزار می کند.

در این وبینار مهرناز خراسانچی، رئیس کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، به بیان تجربیات و فعالیت های خود درباره خدمات مرجع در کتابخان های عمومی می پردازد.

 

خدمات مرجع شامل کمک و راهنمایی به مراجعان به خصوص در مورد تجسس‌های علمی و یافتن اطلاعاتی تازه در مورد موضوعات مختلف است که توسط کتابدار به خوانندگان و محققان و مراجعان به کتابخانه داده می‌شود. در واقع خدمات مرجع جریان برقراری ارتباط بین یک خواننده و نوشته یا اطلاع مورد نیاز وی با صرف کمترین وقت است. در خدمات مرجع نظریه های مختلفی وجود دارد که در این وبینار سطوح مختلف خدمات مرجع از دیدگاه پی یرس باتلر مطرح می شود و نیز به خدمات مرجع در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد اشاره می گردد..

 در این کتابخانه هدف از این خدمات کمک به مخاطبان برای دسترسی به اطلاعات مورد نیازشان است و  خدمت‌گیرندگان آن عموم جامعه، اعضای کتابخانه و افراد غیر عضو هستند، که در بخش‌های مرجع، از من بپرس، کودکان و نوجوانان و نشریات انجام می‌شود. کتابداران بخش‌های مذکور موظف هستند حداکثر کمک و یاری را به مراجعه کننده بنمایند. کتابداران باید به استقبال کاربر بروند و به کمک او بشتابند و تا حد امکان اطلاعات مورد نیاز او را گردآوری کنند. اینکه چقدر وقت لازم دارند و چه نوع منابعی را باید بررسی کنند مطرح نیست. این خدمات به صورت حضوری، تلفنی، آنلاین ارائه می گردد.

 


گفتنی است حضور در این وبینار برای تمامی متخصصان علوم اطلاعات و دانش شناسی رایگان بوده و علاقمندان به شرکت در این وبینار می توانند از طریق این لینک، ثبت نام کنند.

 

ظرفیت حضور در این کنفرانس ۲۰۰ نفر است و اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام نمایند.

 

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در وبینار، از سوی موسسه آموزشی آرموک و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی ارائه خواهد شد.