جمعه, 27 فروردين 1395 ساعت 02:56

دوره آموزشی «ابزارها و خدمات ساينس دايرکت و اسکالر»

دوره آموزشی «ابزارها و خدمات ساينس دايرکت و  اسکالر»

موسسه آموزشی آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه) دوره آموزشی «آشنايي با ابزارها و خدمات ساينس دايرکت و  اسکالر» را با تدریس مهسا فردحسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش‌شناسی، به صورت مجازی برگزار می کند.

 اسکالر بخش کاوش در مطالب علمی و پژوهشی گوگل است که امکان جستجوی واژه‌های کلیدی در مقاله‌ها، پایان نامه‌ها و گزارش‌های فنی را فراهم می‌کند و ابزارها و خدماتی در اختیار پزوهشگر قرار می دهد تا امر تحقیق و پژوهش را برای وی ساده کند. ساینس دایرکت (Science Direct) نیز یک پایگاه اطلاعاتی متعلق به شرکت الزویر است که امکان جستجو در مقالات علمی و کتابهای الکترونیکی را برای پژوهشگران فراهم ‌می‌کند و با در اختیار قرار دادن برخی امکانات، امر پژوهش و دسترسی آسان به منابع علمی را برای پژوهشگران مهیا می‌سازد.

در این کارگاه، دانش‌پژوهان با نحوه انواع جستجو (ساده و پیشرفته) در بانک اطلاعاتی اسکالر و جستجوي سريع (Quick search) جستجوي پيشرفته (advanced search) جستجوي تخصصي (Expert search )در بانک اطلاعاتی  ساینس دایرکت  آشنا می‌شوند و طرز کار با ابزارها و خدمات این دو بانک اطلاعاتی از جمله سیستم alert، استناد دهی و غیره را می‌آموزند.

 

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، از سوی موسسه آموزشی آرموک و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی ارائه خواهد شد.

 

زمان برگزاری:  مرداد ۱۳۹۵

مدرس: مهسا فردحسینی، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی

نوع دوره: مجازی

هزینه ثبت نام: 44 هزار تومان