سازماندهی اسناد

پریسا
پریسا
آفلاین
0
با سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدتون
یک سوال دارم درمورد سازماندهی گزارشات و اسناد در کتابخانه . کتابخانه ما قبلا از یک روش ساده برای اینکار استفاده میکرد . طوریکه مثلا در مورد گزارشات فارسی RP و یک شماره کنتوری افزاینده از یک تا بینهاینت و در آخر سال نشر
جدیدا تصمیم به انجام کدگزاری به شیوه جدید شده و گام گذاشتن به دیجیتالی کردن اسناد. میخواهم بدانم آیا دادن یک شماره به بخشهای مرتبط با یک سند در دیجیتالی شدن سند مشکل ایجاد میکند؟ مثلا
طرح جامع مدیریت بحران
مستندات طرح جامع مدیریت بحران
خلاصه طرح جامع مدیریت بحران
همه شماره راهنمای یک بگیرد و در قسمت نسخ در توضیحات تفکیکی وارد گردد
آیا انجام این مورد مشکل ساز است؟ و بهتر است هر کدام یک شماره بگیرد؟ در این صورت امکان پراکندگی و قرار نگرفتن در قفسه کنار هم هست آیا برتری با کدام شیوه است؟
ممنون میشوم در صورت امکان راهمایی فرمایید
پاسخ ها (3)
 • پاسخ پذیرفته شده

  یکشنبه, فوریه 11 2018, 03:26 AM - #Permalink
  0
  با سلام
  سوال خوبی است. در مورد رده بندی اسناد اگر به شیوه سنتی کار را انجام داده اید، پیشنهادم این است که همان شیوه را پیش بگیرید با اضافه کردن تبصره هایی نظیر افزودن علایمی از عنوان، قواعد را پیچیده تر و دست نیافتنی تر می کنید. زیرا شما با هر شماره رده بندی منحصر بفرد نظام مندی در قفسه پیدا خواهید کرد و کاربر نیز اسناد هم موضوع را در نرم افزارتان بازیابی می کند.
  موفق باشید
  تشکر ها
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  پریسا
  پریسا
  آفلاین
  دوشنبه, فوریه 12 2018, 09:23 AM - #Permalink
  0
  خانوم نیک نیا ممنون از پاسخ خوبتون. ضمن اینکه متاسفانه تصمیم گیری درمورد کدگذاری جدید خارج از خواست بنده به عنوان کتابدار هست اما تصویب شده. اما حالا مشکل من این است که بهتر است در کدگذاری جدید به مثلا بخشهای یک پروژه هر کدام شماره مسلسل جدا بدهم بهتر است یا چون همه اجزاء و بخشهای یک پروژه هستند یک شماره مسلسل بگیرند . آیا این مورد در دیجیتال شدن مستندات و بحث مدیریت دانش مشکل ایجاد میکند یا خیر ارتباطی ندارد؟
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  جمعه, فوریه 16 2018, 06:34 PM - #Permalink
  0
  خواهش می کنم. اگر تصویب شده است طبق همان پیش بروید و اطمینان حاصل کنید که کل سازمان هم آن کدگذاری را اجرا می کند. دو مسئله را مطرح فرمودید که ارتباطشان را باهم پیدا نمی کنم. دیجیتال شدن مستندات و بحث مدیریت دانش؟
  با آرزوی موفقیت برای شما
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما