شنبه, 15 دی 1397 ساعت 16:20

آشنایی با کتابخانه دیجیتال D-Space

آشنایی با کتابخانه دیجیتال D-Space

موسسه آموزشی آرموک( آرشیو، موزه، کتابخانه) دوره آموزشی «آشنایی با کتابخانه دیجیتال» را با تدریس فاطمه کارخانه چی  به صورت مجازی برگزار می کند.

 

کتابخانه دیجیتال یا الکترونیکی، کتابخانه‌ای تخصصی است که در آن اسناد به جای کاغذ یا سایر رسانه‌های محلی به شکل الکترونیکی ذخیره شده‌اند. اساس این کتابخانه‌ها ذخیره مدارک به شکل الکترونیکی و نیز استفاده الکترونیکی است.

محتوای الکترونیکی این کتابخانه‌ها ممکن است به گونه‌ای باشد که هر فردی در هر نقطه از جهان با استفاده از یک شبکه رایانه‌ای بتواند به تمامی اطلاعات یک کتابخانه عظیم دسترسی پیدا کند یا اینکه فقط برای افراد ساکن در محل قابل دسترسی باشد.

مجموعه روشها، خدمات و ساختارهای اطلاعاتی که باعث می‌شوند تا اطلاعات در قالب یک فناوری نوین با دسترسی آسان، سریع، و گسترده ارائه شوند، کتابخانه دیجیتال نام دارد. کتابخانه دیجیتال یک نوع سیستم بازیابی اطلاعات است.

کتابخانه‌های دیجیتال سازمان‌هایی هستند که منابعی شامل کارمندان متخصص را دارا می‌باشند و وظیفه آن‌ها انتخاب، سازماندهی، پیشنهاد دهی عقلانی برای دسترسی، توزیع کردن، محافظت از جامعیت منابع و تضمین پایداری آنان در طول زمان می‌باشد و بنابراین برای استفاده آسان و با صرفه توسط یک جامعه یا مجموعه‌ای از جوامع طرح‌ریزی شده‌است.

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، از سوی موسسه آموزشی آرموک ارائه خواهد شد.

زمان برگزاری:  دی تا اسفند 97

زمان آزمون: دی تا اسفند 97

مدرس: فاطمه کارخانه چی

نوع دوره: مجازی

برگزار کننده: آرموک

هزینه:30 هزار تومان

جهت ثبت نام کلیک کنید.