شنبه, 30 خرداد 1394 ساعت 14:07

درباره ما

درباره ما

مجموعه آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه) وابسته به موسسه آراک فناوران برتر پاسارگاد، در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی با هدف توسعه و گسترش فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی، میان رشته‌ای در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی  برای کتابداران، و نیز ارائه راهکارهای مناسب و مشاوره های تخصصی برای فعالیت کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی بوجود آمده است.

آراک با ایده رشد و تعالی دانش حرفه ای کتابداران و حرفه مندان حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی به عنوان یکی از اقشار حائز اهمیت در جامعه علمی کشور، و با به خدمت گرفتن ایده‌های نو از طریق توسعه فن‌آوری اطلاعات در کتابخانه‌ها و  مراکز اطلاعاتی تلاش می‌کند تا بهترین راهکارها و خدمات و مشاوره‌ها را به فعالان این حوزه ارائه دهد.

ارائه راهکارهای هوشمند سازی و امنیتی در کتابخانه ها و مراکز اسناد، راهکارهای کتابخانه دیجیتال و مشاوره نرم افزاری و سخت افزاری برای کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی، طراحی و ارائه پورتال جامع کتابخانه ها و برگزاری دوره های کارگاه های تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی از جمله برنامه های آراک است.

متخصصان و کارشناسان فعال در موسسه آراک فناوران برتر پاسارگاد همچنین اقدام به راه اندازی سامانه جدیدی به منظور پاسخگویی به سوالات تخصصی کتابداران نموده اند. کتابداران می توانند  تمامی سوالات تخصصی خود را در این سامانه ثبت نمایند و پاسخ آن را به نحو مطلوب دریافت کنند.