شنبه, 15 دی 1397 ساعت 16:00

کتابدرمانی- فرآیند، مراحل و چگونگی اجرا

کتابدرمانی- فرآیند، مراحل و چگونگی اجرا

موسسه آموزشی آرموک (آرشیو، موزه، کتابخانه)  با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران- شاخه فارس دوره آموزشی «کتابدرمانی» را با تدریس دکتر مهری پریرخ عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد، به صورت مجازی برگزار می کند.

 

با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر مردم در تکاپوی جست وجو موضوع مورد نظر خود در میان کتاب ها نیستند و تنها با زدن چند کلمه بر روی صفحه کلید کامپیوتر خود وارد دنیای مجازی با کلی اطلاعات مورد نظر می شوند در صورتی که از همان قدیم که بر سر سفره و پیش مامان بزرگ هایمان می نشستیم می گفتند که  کتاب دوست همیشگی ما است حالا این رفیق بی کلام اما پر بهره درمان بیماری ما در بین تمام داروها شده است.

کتاب ها از دیگر ابزارهای درمان انسان ها در بین متخصص روانشناسی محسوب می شود، به این صورت که با خواندن کتاب ها بر اساس رده سنی و بحث درباره ی ماجراها و شخصیت های داستانی افکار و احساسات خود را از زبان شخصیت های داستانی می خوانند تا به  روند اختلالات  روان شناختی به صورت انفرادی یا گروهی کمک کند (هم ذات پنداری) در واقع افرادی که عزیزی را از دست داده باشند یا با اتفاقات طبیعی مواجه شده باشند بیشتر این درمان در آنها تاثیر دارد. 

 

به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره، از سوی موسسه آموزشی آرموک و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران-شاخه فارس  ارائه خواهد شد.

زمان برگزاری:  دی ماه 97

زمان آزمون: 1 تا 7 بهمن 97

مدرس: دکتر مهری پریرخ

نوع دوره: مجازی

برگزار کننده: انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران شاخه فارس

شرکت در این دوره رایگان می باشد.

جهت ثبت نام کلیک کنید.