مختار
مختار
آفلاین
0
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
در ویکی پدیا وقتی یک عبارت جستجو می نماییم، بخشی در انتهای صفحه است به نام داده های کتابخانه ای وجود دارد که معمولا با عبارت LCCN، GND، BNF، NDL و ... که به ترتیب شماره کنترل کتابخانه کنگره، برگه دان مستند فراگیر، کتابخانه ملی فرانسه و ... وجود دارد، البته در جستجوی مختلف تعداد عبارات کم و زیاد می شوند.، این عبارات چه کاربردی در ساختار ویکی پدیا دارند، آیا در ویکی های فارسی می شود اینها را پیاده سازی نمود؟ دوستان ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.
پاسخ ها (1)
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه, آوریل 30 2016, 07:40 PM - #Permalink
  0
  با سلام
  طبق سیاست ویکی پدیا و با هدف دسترسی سریع تر کاربران به داده های مستند و کنترل شده کتابخانه ای از سال 2015 ، بیش از 460 هزار مقاله ویکی پدیا دارای لینک به فهرست مستندات کتابخانه ای، فهرستها کتابخانه ای و کتابخانه های ملی شده اند.
  قطعا هدف از این کار ایجاد سهولت و نقاط دسترسی بیشتر برای کاربران است اما حرکت به سوی ویکی های معنایی می تواند یکی از چشم اندازهای این برنامه ویکی پدیا باشد.
  برای ویکی پدیا فارسی نیز چنانچه تمپلیت آن توسط ویکی پدیا فراهم شده باشد و همچنین داده های مستند وسالم در مراکزی که نام بردم وجود داشته باشد؛ درج آن بعید نخواهد بود.
  برای مثال با جستجوی نام محمدرضا شجریان در ویکی پدیای فارسی به داده های کتابخانه ای نظیر ویاف مندرج در لینک زیر می رسید.
  https://viaf.org/viaf/122088986/

  با آرزوی موفقیت برای شما
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما